Sprzedałem Samochód Nie Zgłosiłem Do Ubezpieczenia

Sprzedałem Samochód Nie Zgłosiłem Do Ubezpieczenia. Czy po sprzedaży samochodu otrzymam zwrot składki ubezpieczenia oc? Problem polega na tym że przecież samochód sprzedałem wraz z ważną polisą i dalsze płacenie składek powinno należeć do nabywcy.

Co z tym samochodem zastępczym? Jest czy go nie ma
Co z tym samochodem zastępczym? Jest czy go nie ma from motoryzacja.interia.pl

Wezwanie do zapłacenia mandatu to wcale nie największy problem; (czyli samochód nie był zarejestrowany na niego). Problem w tym, że naiwny nigdzie tego nie zgłosiłem.

Minęło Już 30 Dni Czyli Teoretycznie Termin Zgłoszenia.

Czy grozi mi za to kara? Kupiłem pół roku temu samochód. Tym razem jednak nie będziemy się zajmować tym, jak najkorzystniej pozbyć się takiej skarbonki na kołach, lecz raczej podpowiemy, jak.

Mój Błąd Polegał Na Tym, Że Nie Zgłosiłem Sprzedaży Tak Do Ubezpieczyciela, U Którego Samochód Posiadał Ubezpieczenie Oc, Jak I Do Wydziału Komunikacji.

Ja po prostu tego faktu nie zgłosiłem. Choć przepisy jasno mówią, że nabywca ma 30 dni na przerejestrowanie auta na siebie, to i tak często się zdarza, że samochód przez kolejne lata jeździ z tablicami poprzedniego właściciela. Niezgłoszenie sprzedaży samochodu do ubezpieczyciela samo w sobie nie jest karane, ale rodzi wiele nieprzyjemnych konsekwencji, o których pisaliśmy powyżej.

Samochód Był Wrzucony Na Firmę I Sprzedany We Wrześniu Osobie Fizycznej Nie Prowadzącej Działalności Na Fakturę Vat.

Czy wobec tego musze zgłaszac nabycie i zbycie? Są samochody bez karty pojazdu, siostra miała taki i sprzedałem go w maju za 1000 zł. Robiłem to już wiele razy, ale nigdy nie chcieli potwierdzenia z wk o sprzedaży samochodu.

Od 1 Stycznia 2020 Roku Za Niewyrejestrowanie Pojazdu W Ciągu 30 Dni Od Utraty Auta Grozi Kara W Wysokości Od 200 Zł Do 1000 Zł.

Co do ubezpieczenia, to w tu trzeba zgłosić sprzedaż samochodu żeby wypowiedzieć umowę. Podobno właściciel auta cieszy się dwa razy: Samochodu poprzedni właściciel też nie rejestrował i widniało na jeszcze wcześniejszego.

Cześć, Mam Taki Problem, Że Sprzedałem Auto Kilka Miesięcy Temu, Nie Mam Umowy Kupna/Sprzedaży Tego Pojazdu, Danych Nowego Właściciela Również Nie Mam, A Ubezpieczalnie Chcę Kasiore Za Kolejny Rok.

Sprzedałem samochód z ważnym jeszcze oc, w grudniu 2016, a oc było do maja 2017.tak się zakręciłem, że nie wziełem umowy sprzedaży tego samochodu.i teraz pytanie, bo nie zgłosiłem tego faktu ubezpiecz. Czy muszę ją zapłacić bo straszą mnie komornikiem. Oczywiście nie zapłacimy mandatu, nie stracimy prawa jazdy i ominie nas kara za brak oc, gdy wyjaśnimy urzędnikom, że doszło do pomyłki, bo nie jesteśmy już.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *